Tu jesteś:  START arrow GRY PLANSZOWE arrow Literaki arrow Literakowe rekordy – wakacyjny konkurs ROZGRYWKI
 

   ŁAMIGŁÓWKI, GRY, KRZYŻÓWKI

 

Literakowe rekordy – wakacyjny konkurs ROZGRYWKI Drukuj Email

Zapraszamy do konkursu w biciu literakowych rekordĂłw.

 Image
Wydawnictwa Naukowe PWN
- patron konkursu i fundator
nagrĂłd - wydawca encyklopedii
i normatywnych słowników
 Image
 
Kurnik.pl - internetowy patron konkursu  - najlepszy
i najpopularniejszy w Polsce
serwis z grami on-line

Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez patrona konkursu Wydawnictwo Naukowe PWN . Internetowym patronem naszej zabawy jest najpopularniejszy polski serwis z grami on-line - kurnik.pl – którego twórca Marek Futrega wymyślił grę w literaki.

Zwycięzca konkursu otrzyma 4-tomowy „Uniwersalny słownik języka polskiego PWN”.  Nagrodą za drugie miejsce jest „Słownik poprawnej polszczyzny PWN”. Nagrodą za trzecie miejsce jest „Słownik wyrazĂłw obcych PWN”.  Nagrodą za 4 i 5 miejsce jest „Słownik scrabblisty” wydany rĂłwnieĹź przez PWN.

Scrabble mają bowiem swoje rekordy a literaki jeszcze nie. Czas to zmienić – przecież to literaki są najpopularniejszą grą słowną w polskim internecie. Konkurs będzie trwał 2 miesiące – od 15 lipca do 15 września br.W czasie konkursu uczestnicy wyszukują wyrazy lub zestawy wyrazów dające zgodnie z regułami gry w literaki jak najwięcej punktów lub wyrazów. Wszystkie nadesłane przez uczestników konkursu słowa muszą znajdować się w tzw. słowniku alternatywnym, używanym w serwisie kurnik.pl do weryfikacji prawidłowości słów w grze w literaki.

Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących konkurencjach (linki prowadzą do odpowiednich wątków na forum Rozgrywki):

1) NajdroĹźsze otwarcie
2) Najlepszy zestaw 7 liter do anagramowania
3) Najlepsze zestawy 7 liter do krzyĹźowania
4) Najlepsze zestawy 6 liter + blank do anagramowania
5) Najlepsze zestawy 5 liter + 2 blanki do anagramowania
6) Najdroższe słowo na planszy
7) NajwyĹźej punktowany ruch
8) NajwyĹźszy wynik w samotnej grze

Udział w konkursi bierze się wyłącznie poprzez zgłaszanie swoich propozycji na forum Rozgrywki. Dla każdej z konkurencji założony jest osobny wątek – w którym podane są szczegółowe zasady danej konkurencji. Propozycje w każdej z konkurencji można składać wyłącznie w wątku tej konkurencji. Aby lepiej zrozumieć zasady poszczególnych konkurencji można też zajrzeć na stronę SCRABBLOWE REKORDY

W każdej z konkurencji za 1-sze miejsce zawodnik zdobywa 10 pkt., za drugie 9 itp. aż do 10 miejsca – za które otrzymuje się 1 pkt. W przypadku nadesłania w danej konkurencji dwóch zgłoszeń o takiej samej liczbie punktów/wyrazów – wyższą pozycję zajmuje to przysłane wcześniej.

O kolejności miejsc w całym konkursie decyduje suma zdobytych punktów we wszystkich konkurencjach. W przypadku uzyskania równej liczby punktów wygra ta osoba, która jako pierwsza przyśle swoją ostatnią propozycję.

Aktualna, ale i prowizoryczna sytuacja w konkursie będzie podawana co pewien czas (do 10 dni) na stronie LITERAKOWE REKORDY. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 września do godz. 24.00. Ostateczna weryfikacja wyników nastąpi po 15 września w oparciu o zasoby słownika alternatywnego z 1 września 2006. Obecnie można weryfikować swoje rozwiązania albo poprzez przeszukiwanie zasobów słownika alternatywnego albo poprzez korzystanie z LITERATORA , który w tej chwili działa w oparciu o stan słownika alternatywnego z 1 lipca br. Pod koniec konkursu (1-go września) zaktualizujemy bazę słów LITERATORA i zweryfikujemy dotychczasowe wyniki konkursu.

Wyniki ostateczne zostaną podane po 15 września po końcowej weryfikacji zgłoszeń.

Nagrody czekają

:Image Image Image Image Image
(Kliknij w obrazek - zobaczysz opis nagrody  w internetowej księgarni PWN)

Zapraszamy do zabawy.


Jacek Szczap, Grzegorz Werstler

 
« poprzedni artykuł