Tu jesteś:  START arrow RÓŻNOŚCI arrow Mistrzostwa USA w rozwiązywaniu łamigłówek
 

   ŁAMIGŁÓWKI, GRY, KRZYŻÓWKI

 

Mistrzostwa USA w rozwiązywaniu łamigłówek Drukuj Email
Już tylko do jutra (15 czerwca) można się rejestrować w tegorocznych Mistrzostwach USA w rozwiązywaniu łamigłówek.

Pierwszych 5 osób, spośród osób startujących z Polski, które w tych mistrzostwach zajmą najlepsze miejsca, ma zagwarantowany udział (bez konieczności startu w eliminacjach) w finale III Pucharu Polski w rozwiązywaniu łamigłówek, który odbędzie się jesienią tego roku.


Mistrzostwa zostaną rozegrane 17 czerwca w sobotę. Odbędą się one, jak podają organizatorzy: "on Saturday, June 17 at 1pm EDT (GMT-4), czyli w sobotę o 19 naszego czasu (to wg mnie - ale na wszelki wypadek zajrze tam o 18-tej :).

Adres strony: Mistrzostwa USA
Zarejestrować się trzeba do 15 czerwca.

Mistrzostwa USA są rozgrywane internetowo w ten sposób, że na 24 godziny wcześniej można pobrać plik z zadaniami (pdf) a z chwilą rozpoczęcia mistrzostw pobiera się hasło otwierające plik. Na rozwiązanie zadań jest 2,5 godziny. Wyniki wpisuje sie do formularza na stronie www.

Zadania będą zapewne analogiczne do zeszłorocznych, więc warto ściągnąć sobie pliki z zadaniami z poprzednich mistrzostw i potrenować. Mistrzostwa te są z jednej strony oficjalnymi mistrzostwami USA i Kanady (dla Amerykanów) z drugiej zaś okazją do porównania się z łamigłówkowiczami z całego świata.

Więcej informacji o zesżłorocznych Mistrzostwach USA i wynikach Polaków można znaleźć wśród wiadomości na naszej głównej stronie. Wszystkie miłośniczki i wszystkich miłośników „ostrego łamania głowy” gorąco namawiam do startu w tej imprezie.

Jacek Szczap

 
« poprzedni artykuł