Tu jesteś:  START arrow ŁAMIGŁÓWKI arrow Zawody arrow Thomas Snyder nowym mistrzem świata w sudoku.
 

   ŁAMIGŁÓWKI, GRY, KRZYŻÓWKI

 

Thomas Snyder nowym mistrzem świata w sudoku. Drukuj Email

Amerykanin Thomas Snyder zwyciężył w II mistrzostwach świata w sudoku rozegranych w dn. 28.03-31.03 w Pradze. Drugie miejsce zajął Yuhei Kusui z Japonii, a trzecie Peter Hudák ze Słowacji.W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Japonia przed USA i Czechami. Drużyna Polska zajęła 6 miejsce, a najlepszy z Polaków – Łukasz Bożykowski był 15. W mistrzostwach wzięło udział ponad 140 osób z 32 krajów

 

W czasie zawodów uczestnicy musieli rozwiązać kilkadziesiąt różnych rodzajów sudoku. Mistrzostwa składały się z 6 rund zaliczanych do klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, z dwóch rund zaliczanych wyłącznie do klasyfikacji drużynowej oraz z mających wyłonić mistrza świata rozgrywek play-off dla 8 najlepszych zawodników. Zadania były punktowane od 10 do 150 pkt. za zadanie. Dodatkowo można było zdobyć premię – po 3 pkt za każdą minutę – jeśli ktoś prawidłowo rozwiązał wszystkie zadania przed końcem rund.

Pozostali Polacy zajęli następujące miejsca:
25. Michał Karwański – 565 pkt
46. Tomasz Krajewski – 465 pkt
78. Kamil Krasuski – 350 pkt
102 Jacek Kozicki – 280 pkt.

 W klasyfikacji druĹźynowej zwyciężyli Japończycy przed Amerykanami i Czechami. Przy obliczaniu punktĂłw do klasyfikacji druĹźynowej sumowano wyniki indywidualne czterech najlepszych zawodnikĂłw z druĹźyny i wyniki z rund zespołowych, w ktĂłrych zdania były rozwiązywane przez cały zespół.
Pierwsza dziesiątka w klasyfikacji drużynowej to:

1. Japonia - 4490 pkt
2. USA – 4328 pkt
3. Czechy - 3690 pkt
4. Węgry – 3617 pkt
5. Niemcy – 3592 pkt
6. Polska – 3544 pkt
7. Turcja – 3351 pkt
8. Słowacja – 3290 pkt
9. Francja – 3150 pkt
10. Serbia – 2972 pkt.

 Występ naszych reprezentantĂłw moĹźna ocenić jako całkiem udany – tym bardziej, Ĺźe połowa ekipy to byli debiutanci. Jeden z nich - Jan Mrozowski – w drugiej rundzie zajął 2-gie miejsce, a w czwartej był trzeci, za kaĹźdym razem pokonując większość uczestnikĂłw finałowej rozgrywki. Natomiast w klasyfikacji druĹźynowej do ostatniej chwili trwała walka o brązowy medal. W tym roku polskiej ekipie zabrakło niespełna 150 pkt do tego, aby stanąć na podium - następną w klasyfikacji Turcję wyprzedziliśmy o prawie 200 pkt. I jeśli nasza czołówka solidnie potrenuje sudoku przez najbliĹźszy rok to na następnych mistrzostwach będzie mogła pokusić się o medale – zarĂłwno w klasyfikacji druĹźynowej jak i indywidualnej.

Pełne wyniki mistrzostw można obejrzeć na oficjalnej stronie zawodów – www.sudoku07.com.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »