Tu jesteś:  START
 

   ŁAMIGŁÓWKI, GRY, KRZYŻÓWKI

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sudoku Drukuj Email

 3 marca br. o. 12.30 na internetowych stronach Polskiego Stowarzyszenia MiłośnikĂłw Gier i Łamigłówek SFINKS rozpoczną się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sudoku. Mistrzostwa będą przeprowadzone w dwĂłch językach – polskim i angielskim. Mistrzostwa te będą rĂłwnoczesnie pierwszym etapem kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w sudoku.

 W 2,5 godzinnych zmaganiach o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski trzeba będzie rozwiązać 8 zadań o róşnym stopniu trudności.Zwycięzca Mistrzostw będzie specjalnym gościem w czasie drugiej części - czyli w kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w sudoku.

Do rundy kwalifikacyjnej, która odbędzie się 17 marca awansuje 40 najlepszych polskich uczestników Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Runda ta zostanie rozegrana „na żywo” 17 marca w siedzibie "Gazety Wyborczej" w Warszawie. Cztery najlepsze osoby w rundzie kwalifikacyjnej zostaną zakwalifikowane do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w sudoku. Pozostałe dwie osoby zostaną wyznaczone przez Sfinksa na podstawie dotychczasowych wyników w innych imprezach i na podstawie wyników z Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sudoku.

Organizatorem mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Miłośników Gier i Łamigłówek SFINKS, a głównym patronem medialnym portal Gazeta.pl.

Więcej informacji – w serwisie SFINKSA o mistrzostwach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »